класификација на производи

 • animatronic Диносаурус

  animatronic Диносаурус

 • диносаурус носии

  диносаурус носии

 • фиберглас модел

  фиберглас модел

 • симулација Скелетот

  симулација Скелетот

за нас

Zigong Сити Океан уметност копродукции, ООД

(Во понатамошниот текст како Океан уметност), е основана во 2009 година, кој се наоѓа во високо-технолошки индустриски парк, Zigong Сити, провинција Сечуан, а тоа е интегриран научни и технолошки претпријатие, кое се специјализирани во дизајн и развој, производство, продажба, и изложби на симулација производи. Океан уметност се фокусира на истражување и развој на animatronic диносаурусите, симулација на животни и инсекти, диносаурус фосили и скелети, вештачки антички растенија, закопан поле ископување, минијатурни пејзажи и одење диносаурус облека и други симулација производи.

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, само со нас! пребарување

листа приказ на случај

  Диносаурус парк во Русија, 2016 Зимските

  2017 Сања Haitang Bay Диносаурус Тема Национален парк

  Диносаурус парк во Русија, 2016 Лето

  2017 Диносаурус Сон парк во Xiamen

Диносаурус парк во Русија, 2016 Зимските

Темнината не може да биде причина да се запре во посета на децата од диносаурус тематски парк, и овој случај е најдобар доказ.

2017 Сања Haitang Bay Диносаурус Тема Национален парк

Првиот шеесет и шест Кинески Диносаурус ѕвезди во диносаурус парк Haitang Bay се суштината на диносаурус истражување во Кина. Сите тие се прикажани во начинот на 1: 1 оригиналниот голем модел. се инсталирани Шеесет и шест видови на animatronic диносаурус кој maded од нас во парк. Овие диносаурусите се направени од челик скелет и површината силика гел. Тие може да се претвори во телото и да се направи звук и симулација е многу висок.

Диносаурус парк во Русија, 2016 Лето

2016 Summer.Everyone сака да види диносаурусите во тематски парк, бидејќи тоа ќе донесе повеќе возбуда. Особено за децата, тие се луди за animatronic диносаурусите. Во моментов, повеќето од тематски паркови имаат различни аниматроника животни и модели, особено диносауруси, кои помагаат да се привлечат повеќе visitors.And овој руски диносаурус парк е најдобар пример.

2017 Диносаурус Сон парк во Xiamen

Најдобар диносаурус парк отвори во Xiamen. Таа е различна од традиционалната диносаурус парк и повеќе како музеј диносаурус науката. Секој посетител добива повеќето сеопфатна и возбудливо визуелно доживување